Ženu ugrizla zmija u Sanskom Mostu, jedva preživjela

Ženu ugrizla zmija u Sanskom Mostu, jedva preživjela

Prava drama odvijala se juče u Sanskom Mostu, kada je jednu ženu ugrizla zmija. Zahvaljujući brzoj i koordinisanoj reakciji medicinskih timova iz Sanskog Mosta, Prijedora i Banja Luke – spašen je jedan ljudski život.

Nakon što su zaposleni iz Doma zdravlja Sanski Most alarmirali kolege iz Prijedora, ekipa Hitne medicinske pomoći odmah je krenula po pacijentkinju. Žena je zatim hitno transportovana u Opštu bolnicu “Dr Mladen Stojanović” u Prijedoru, a potom i u Univerzitetski klinički centar Republike Srpske u Banjoj Luci.

“Brzom i zajedničkom organizacijom sa kolegama iz Federacije BiH, uspješno je spašen jedan ljudski život,” navodi se u saopštenju Doma zdravlja Prijedor.

Ovaj događaj još jednom podsjeća na važnost efikasne saradnje među zdravstvenim ustanovama u hitnim slučajevima, naročito kada su u pitanju ugrizi zmija koji mogu imati smrtonosne posljedice prenosi Crna Hronika.

Check Also

Obaveštavamo rodbinu i prijatelje..: Posljednje pozdrave upućuju svi – napustio nas je

Gubitak prijatelja: emotivna borba javne ličnosti Gubitak bliske osobe predstavlja jedan od najtežih emocionalnih izazova …

Odgovori