UPOSLENICI SIPA-e IZ BANJE LUKE OGORČENI NAKON NAREDBE MUP-a RS: “Osjećamo se kao go*no, jer ispada da se bojimo policije!”

Zaposleni u banjalučkoj kancelariji Agencije za istrage i zaštitu (SIPA) BiH ne skrivaju ogorčenost nakon što im je MUP RS danas naredio da napuste svoja radna mjesta.

– Osjećamo se kao go*no, jer ispada da se bojimo policije, a kriminalci se ne boje. Ne znamo kuda ovo vodi, ali nije u redu – izjavio je sagovornik Srpskainfo.

U zgradi SIPA u ovim trenucima nema nikoga, zaposlenima je kako navode “sa vrha” rečeno da napuste objekat za pola sata, jer ga navodno, treba preuzeti MUP RS.

Podsjetimo, predsjednik RS Milorad Dodik potpisao je prije dva dana ukaze o proglašenju zakona koji su usvojeni na posebnoj sjednici Narodne skupštine Republike Srpske, a kojima se zabranjuje djelovanje Suda i Tužilaštva BiH, SIPA-e i VSTV-a BiH u tom entitetu.

Izvor: Slobodna Bosna

 

Check Also

Obaveštavamo rodbinu i prijatelje..: Posljednje pozdrave upućuju svi – napustio nas je

Gubitak prijatelja: emotivna borba javne ličnosti Gubitak bliske osobe predstavlja jedan od najtežih emocionalnih izazova …

Odgovori