Tuzla: Dječak prijetio vršnjacima

Incident u Tuzli: Učenik tokom nastave uputio prijetnje vršnjacima

Policija i Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona poduzimaju sve potrebne mjere kako bi rasvijetlili prijavljeni slučaj

Policijska stanica Centar u Tuzli zaprimila je 24. marta prijavu direktorice Osnovne škole “Novi Grad”, prema kojoj je jedan učenik tokom časa uputio prijetnje svojim vršnjacima.

Povodom ovog incidenta, o svemu je obaviješteno Kantonalno tužilaštvo TK, koje je naložilo istragu i poduzimanje svih zakonom predviđenih radnji.

“Uprava policije MUP-a TK, u skladu sa Zakonom o zaštiti i postupanju sa djecom i maloljetnicima FBiH, ne može iznositi više informacija u vezi s ovim slučajem,” izjavila je glasnogovornica MUP-a TK Adnana Sprečić.

Iz Tužilaštva TK također su potvrdili da su uključeni u provjeru navoda te da će nakon detaljne istrage moći pružiti više informacija.

Sve učestaliji slučajevi nasilja među učenicima

Ovaj slučaj još jednom otvara pitanje sigurnosti u školama i potrebe za pravovremenom reakcijom nadležnih institucija. Svaki incident treba temeljito istražiti i procesuirati kako bi se zaštitila djeca i osiguralo sigurno školsko okruženje.

Osim samog sankcionisanja ovakvih događaja, jednako je važna i prevencija – kroz otvoren dijalog, edukaciju i rad s djecom, roditeljima i nastavnicima.

Promjena svijesti o važnosti sigurnosti, međusobnog poštovanja i tolerancije ključna je za sprečavanje budućih incidenata i izgradnju zdravijeg i sigurnijeg školskog okruženja.

Check Also

KUM ZORICE BRUNCLIK SAOPŠTIO POTRESNE VESTI O NJENOM STANJU: Mnogo je ozbiljno, plakao sam bar deset puta!

Hasan Dudić otvoreno o zdravstvenom stanju Zorice Brunclik: “Molim se da sve bude kako treba” …

Odgovori