Elvedin Pezić: "Zapadno društvo se moralno srušilo kada je žena izašla iz kuće"

Elvedin Pezić: “Zapadno društvo se moralno srušilo kada je žena izašla iz kuće”

Poznati islamski propovjednik Elvedin Pezić još jednom je izazvao pažnju javnosti svojim komentarima o savremenim društvenim vrijednostima, posebno kada je riječ o ulozi žene u današnjem društvu.

U nedavnoj izjavi, Pezić je poručio:

“Zapadno društvo se moralno srušilo onog momenta kada su ženu izveli iz kuće i kada je žena postala sve osim majka.”

Ova poruka, koja se brzo proširila društvenim mrežama, izazvala je brojne reakcije – od podrške do kritike. Pezić ističe da je porodica temelj društva, te da se gubitak tradicionalnih vrijednosti, kako kaže, ogleda u sve većem udaljavanju žena od njihove primarne uloge majke, odgajateljice i stuba porodice.

Prema njegovom viđenju, savremeni model u kojem se ženama nameće uloga isključivo kroz karijeru i tržište rada, doveo je do duhovne i moralne krize savremenih zajednica.

Podijeljena mišljenja javnosti

Jedni smatraju da Pezić ukazuje na važnost očuvanja porodičnih i tradicionalnih vrijednosti, dok drugi njegove izjave tumače kao pokušaj ograničavanja ženskih sloboda i prava na samostalni život i izbor.

Bez obzira na različita tumačenja, jasno je da su njegove poruke snažne i da otvaraju važne debate o balansu između porodice, karijere i društvenih uloga žena u savremenom svijetu.


Šta vi mislite? Da li su savremene žene izgubile ono što ih čini stubom porodice – ulogu majke? Pišite nam u komentarima.

Check Also

KUM ZORICE BRUNCLIK SAOPŠTIO POTRESNE VESTI O NJENOM STANJU: Mnogo je ozbiljno, plakao sam bar deset puta!

Hasan Dudić otvoreno o zdravstvenom stanju Zorice Brunclik: “Molim se da sve bude kako treba” …

Odgovori