Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik izjavio je danas u Banjoj Luci da je, kako kaže, „historijska težnja Srba na ovim prostorima apsolutno jasna“ te naglasio da vjeruje kako „Srbi imaju pravo na jednu državu“.
Govoreći o Republici Srpskoj, Dodik je istaknuo da ovaj entitet „egzistira i razvija se više od tri decenije“, dodajući da „RS pokazuje da se narod okuplja i da postoji osjećaj za vrijednosti“.
– Potrebno nam je više jedinstva i razumijevanja – poručio je Dodik, ponavljajući svoje stavove o odnosima sa Zapadom.
Prema njegovim riječima, pritisci ne mogu ugroziti RS:
– Ovo što imamo se ne može pobijediti. Ovdje možete samo da se pridružite i uživate, drugog izbora nemate – rekao je.
