DODIK NASTAVLJA VRŠITI PRITISAK: Vlada RS zadužila MUP da do sutra preuzme radnike SIPA-e

“Nakon toga će Vlada pokrenuti postupak za stavljanje van snage akata kojima je to pravo predviđeno”, saopćeno je

Vlada Republike Srpske zadužila je MUP i Ministarstvo pravde RS da do sutra u institucije Republike Srpske preuzmu zaposlene u SIPA-i, sudije, tužioce i radnike sa prebivalištem u Republici Srpskoj, koji su zaposleni u Sudu i Tužilaštvu BiH i Visokom sudskom i tužilačkom vijeću BiH, ukoliko ti radnici za to iskažu spremnost.

“Nakon toga će Vlada pokrenuti postupak za stavljanje van snage akata kojima je to pravo predviđeno”, saopćeno je ranije iz Biroa Vlade RS za odnose s javnošću.

Dodali su i da će uposlenici SIPA-e koji se odluče na prelazak u institucije RS zadržati svoj materijalni status.

Izvor:Slobodna Bosna

Check Also

Obaveštavamo rodbinu i prijatelje..: Posljednje pozdrave upućuju svi – napustio nas je

Gubitak prijatelja: emotivna borba javne ličnosti Gubitak bliske osobe predstavlja jedan od najtežih emocionalnih izazova …

Odgovori